• Witamy na stronie Szkoły Podstawowej w Kotulinie!

Znajdziesz tu bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
    • Drogi Uczniu! Szanowny Rodzicu!

Mamy nadzieję, że będziesz naszym częstym gościem!

• UWAGA! REKRUTACJA!

Od dnia 21.02.2022 Szkoła Podstawowa w Kotulinie rozpoczyna rekrutację do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej na rok szkolny 2024/2025

Poniżej znajdą Państwo niezbędne dokumenty oraz Regulamin i Terminarz rekrutacji, z którymi należy się zapoznać.

Dokumenty należy składać w Przedszkolu w godzinach 6:30 do 11:00 oraz od 13:00 do 16:00 lub sekretariacie szkoły w godzinach pracy.

• SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI W PRZEDSZKOLU

W ostatnim czasie nasze przedszkole odwiedzili druhowie OSP Kotulin.

Przedszkolaki z zachwytem i wielkim zaciekawieniem uczestniczyły w spotkaniu, podczas którego mogły poznać specyfikę pracy strażaków, umundurowanie strażackie oraz niektóre sprzęty jakimi dysponują. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, do zalanych domów, powalonych drzew, a także ratują zwierzęta. Podczas spotkania strażacy uświadomili dzieciom jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia oraz jak powiadomić służby ratownicze i udzielać pierwszej pomocy.

• II MIEJSCE W FINALE POWIATU W KOSZYKÓWCE

Kolejny dzień zmagań sportowych przyniósł naszym uczniom kolejny sukces. Dziewczyny i chłopcy z kl. VII i VIII dzielnie walczyli na zawodach w koszykówce.

Finał powiatu odbył się na hali sportowej MOSIR w Knurowie.

Transport na zawody zapewniło Miasto i Gmina Toszek. Dziękujemy!

Naszym wspaniałym i wytrwałym sportowcom gratulujemy!

• 1 miejsce w tenisie stołowym!

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kotulinie zajęli I miejsce w kategorii igrzysk młodzieży szkolnej w tenisie stołowym na zawodach w Pniowie, które odbyły się 13 lutego br.

Serdecznie im gratulujemy!

• Ferie w Białce Tatrzańskiej

Grupa uczniów naszej szkoły spędziła pierwszy tydzień ferii zimowych na nartach szusując po stokach Kotelnicy Białczańskiej. Warunki na stokach były rewelacyjne, pogoda bajeczna. Wszyscy cali i zdrowi aktywnie wiele czasu spędzili na nartach. Poniżej kilka zdjęć. AH

• Bal karnawałowy

W piątkowe przedpołudnie odbył się – tak długo oczekiwany przez uczniów klas I-III – bal karnawałowy. Tego dnia hala sportowa zamieniła się w krainę pełną wróżek, księżniczek, czarownic, superbohaterów, piratów, policjantów i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Rozrywkę uczestnikom balu zapewnił wodzirej, który nikomu nie pozwolił się nudzić. Dzieci bawiły się przy dobrze znanych utworach, chętnie śpiewały i uczestniczyły w zabawach.

• eTwinning