• Współpraca z zagranicą

• Nasze partnerstwo
          ze szkołą Freie Schule Kassel w Niemczech

Jak to się wszystko zaczęło?
          W styczniu 2006 roku pani Barbara Walczak nawiązała kontakt z nauczycielem koordynującym współpracę w niemieckiej szkole Freie Schule Kassel, panem Steffenem Töpplerem. Następnie w wyniku prowadzonych przez nich działań, ustalili oni zasady naszej współpracy i zarejestrowali to wszystko w międzynarodowym portalu eTwinning, czyli po prostu w specjalnym biurze poprzez Internet.
          Do współpracy z klasą w Niemczech zaangażowała się wtedy klasa 4, czyli obecna klasa 6.
          Nasza współpraca polega na:
          - indywidualnej korespondencji prowadzonej przez wszystkich uczniów klasy 6;
          - realizacji wspólnie zaplanowanych projektów oraz prezentacji ich wyników;
          - wymianie informacji na różne tematy.
          Współpraca trwa nadal, a obecnie zrealizowaliśmy projekt:
          „Unser Wohnort”, czyli „Miejscowość, w której mieszkamy”.
          W ramach tego projektu powstała prezentacja multimedialna, która została wysłana do Niemiec, do naszej szkoły partnerskiej w Kassel. Do prezentacji dołączyliśmy również kartki świąteczne z życzeniami i tradycyjnym opłatkiem.
          Woisną 2007 roku w gazetce naszej szkoły partnerskiej ukazał się artykuł o świętach wielkanocnych w Polsce napisany przez uczniów obecnej klasy 6. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że możemy sławić imię naszej szkoły za granicą.
          Obecnie prowadzimy rozmowy dotyczące wizyty naszych uczniów w tejże szkole wiosną tego roku. O postępach rozmów będziemy informować na bieżąco w na naszej podstronie. Strona internetowa naszych partnerów: http://www.freie-schule-kassel.de/
          Zachęcamy do jej oglądnięcia i poczytania. Można tam znaleźć artykuły o naszej współpracy.

Gorąco polecamy: klasa 6 wraz z wychowawczynią

label0.pdf