• Europejska Odznaka Jakości

Europejska Odznaka Jakości przyznawana jest przez Centralne Biuro Programu eTwinning szkołom działającym w partnerstwach, które zdobyły Krajową Odznakę eTwinning i których projekty uznawane są za wybitne z europejskiego punktu widzenia.

Celem przyznawania Odznaki Jakości jest: wyróżnienie nauczycieli i szkół, których działania w ramach eTwinningu reprezentują wysoki poziom. Dla nauczycieli jest to uznanie ich pracy, dla uczniów to większa motywacja do prowadzenia zaplanowanych działań, a dla szkoły - publiczne potwierdzenie zaangażowania i dążenia do jakości oraz otwartość na współpracę europejską.

Kryteria przyznawania Odznaki Jakości
          Projekt zgłoszony do Odznaki Jakości musi odznaczać się wysokim poziomem w następujących aspektach:
          • trwałość,
          • wykorzystanie w projekcie technologii ICT,
          • rezultaty i korzyści,
          • integracja międzyprzedmiotowa,
          • wymiar europejski,
          • innowacja/kreatywność,
          • ogólna jakość.

Odznaka Jakości ma postać elektronicznego certyfikatu, widocznego na portalu eTwinning na stronie internetowej danej szkoły, a także na mapie szkół dostępnej na głównej stronie portalu.

(na podstawie informacji zawartych na stronie: www.etwinning.pl)

Certyfikat Europejskiej Odznaki Jakości przyznany naszej szkole można zobaczyć klikając w poniższy link:

eql_11258661011309pl.pdf
          ...