• II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym dla ucznia klasy III

• Karol Jaruszowic uczeń klasy trzeciej zdobył II miejsce w konkursie plastycznym zorganizowanym przez   Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Celem konkursu było wykonanie pracy  pt. „TAK dla CZYSTEGO POWIETRZA” tematycznie związanej z przyrodą, ze zmianami jakie zaszły lub powinny zajść w otoczeniu uczniów, dzięki środkom Unii Europejskiej wykorzystanym na ochronę środowiska, w tym na ochronę powietrza. Gratulujemy Karolowi i życzymy dalszych sukcesów.

• Kolędowy sukces w czasach koronawirusa

• W piątek 3 grudnia 2021 roku zespół „Eins, zwei, drei”, czyli grupa uczniów klas starszych: Szyman Jarzyński, Milena Kulik, Karolina Walczak, Julia Szewczyk i Tymoteusz Jaksik, wzięła udział w Konkursie Kolęd w Języku Niemieckim „Alle Jahre wieder” na zaproszenie ZSP Nr 12 w Gliwicach. Tym razem wystąpiliśmy tylko w kategorii klas 5-8. Uczniowie zaśpiewali kolędę „Stille Nacht mal anders”, czyli „Cicha noc inaczej” we własnej aranżacji i z własnymi słowami jednej ze zwrotek, a wszystko to przygotowano pod czujnym okiem pań Małgorzaty Powrósło i Barbary Walczak. Bardzo się cieszymy, że udało im się zająć 1 miejsce! Gratulujemy sukcesu!

• DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to ważna data w kalendarzu oraz znakomita okazja do zabawy. W tym roku, dzieci z oddziałów przedszkolnych w  Kotulinie, świętowały na świeżym powietrzu, gdzie czkała na nich moc atrakcji. Zabawy ruchowe, spotkanie z alpakami, malowanie twarzy oraz mega bańki mydlane to tylko część niespodzianek przygotowanych przez wychowawczynie. Był też czas na degustację smakołyków przygotowanych przez rodziców oraz ognisko.

Dzień upłynął pod znakiem wspólnych zabaw, którym towarzyszył radosny gwar i śmiech dzieci.