• Obchody Święta Niepodległości

• Już 10 listopada o godz. 11.11 uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami uroczyście zaśpiewali hymn, rozpoczynając tym samym obchody Święta Niepodległości.
            W dniu 11 listopada br. kontynuowaliśmy obchody naszego święta narodowego. Nasza delegacja - przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego - zaświecili znicze w miejscu pamięci poległych w Toszku.
            Z kolei 16 listopada 2022 roku odbyły się szkolne obchody Święta Niepodległości. Uczniowie zebrali się na uroczystym apelu, który rozpoczął się odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Oprócz tego uczniowie wspólnie odśpiewali pieśni patriotyczne, poznając przy okazji historię ich powstania.

• XVII Festiwal Gwary Śląskiej im. Marii Pańczyk – Pozdziej pod patronatem Wójta Gminy Wielowieś

• Po dwóch latach przerwy znowu mogliśmy pojechać do Wielowsi na konkurs promujący śląską kulturę i śląsko godka. W tym roku naszą szkołę reprezentowali Aleksandra Nowotarska z I klasy oraz Karol Jaruszowic z kl. IV. W czasie przesłuchań, 3 października, Ola pięknie przedstawiła „Samochwałę” po śląsku. Karol natomiast zaprezentował się z autorskim tekstem pt. „O tym, co szkolorze lubiom nojbarzi”, którym wywalczył II miejsce. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom sukcesów. Specjalne podziękowania kieruję w stronę mamy Karola – pani Magdy, która ułożyła tekst doskonale oddający życie szkolorza na wsi, kerego Opy majom gospodara.

B. Grochla

Z przyjemnością prezentujemy nagranie występu Karola udostępnione nam przez jego mamę, której bardzo za to dziękujemy. Zapraszamy do wysłuchania i oglądania!

• Poznaj Polskę

• Nasza szkoła zorganizowała wycieczki w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki "Poznaj Polskę" na podane poniżej kwoty:

Całkowity koszt wycieczek   26.995,00

Kwota dotacji                        19.980,00