• Bajkowe spotkanie

• W sobotę 18 listopada br. w murach naszej szkoły odbyło się „Bajkowe spotkanie z baśniami Andersena i braci Grimm”, czyli Märchentreffen. W tych bajkowych warsztatach plastycznych wzięła udział grupa chętnych uczniów w wieku 7-11 lat. Były liczne gry i zabawy, wspólne czytanie bajek, oglądanie wersji filmowych baśni oraz przedstawienie teatralne „Przygody świnek” w wykonaniu Studia Teatralnego Krak-Art-Bis. Wszystkim atrakcjom towarzyszyły wspólne posiłki.

Projekt przygotowany przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców Województwa Śląskiego, a sfinansowany dzięki dotacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie.

• Obchody Dnia Niepodległości

• W dniu 15.11.2023 r. grupa najstarsza przedszkolaków oraz uczniowie klas 1-8 naszej szkoły uczcili wspólnie Narodowy Dzień Niepodległości. W tym roku zaproszono całą społeczność do śpiewającej i tańczącej akademii. Wspólnie odśpiewano nie tylko "Mazurek Dąbrowskiego", ale także "Przybyli ułani pod okienko", " Marsz Pierwszej Brygady"oraz "Piechotę" Uczniowie klasy 7 zaprezentowali Trojaka- śląski taniec ludowy, a uczniowie klas 1-3 Krakowiaka. Na zakończenie uczniowie klas 4-8 z nauczycielami zatańczyli wspólnie Poloneza. Nie zabrakło także scenki przedstawiającej utratę niepodległości oraz jej odzyskania. Uczniowie nie tylko wcielili się w rolę zaborców, królów, żołnierzy, przywódców ale także muzyków i tancerzy. Wszystkim artystom gratulujemy talentu. (JB)