• Obchody Dnia Ziemi!

• 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, dla uczczenia którego społeczność naszej szkoły zaangażowała się w różne wydarzenia i działania. Klasy starsze wzięły udział w lekcji online pt. „Kto nas chroni przed powodzią? Rola Straży Pożarnej oraz PGW Wody Polskie” w ramach programu edukacyjnego „AKTYWNI BŁĘKITNI – Szkoła Przyjazna Wodzie”. Uczniowie wykonali  gazetkę tematyczną na szkolnym korytarzu oraz przygotowali kody QR z ekologicznymi zadaniami i propozycjami dobrych praktyk dla Ziemi. Piątoklasiści posadzili roślinkę, którą będą się opiekować w najbliższym czasie oraz założyli hodowlę fasoli. Z kolei klasy młodsze wybrały się w teren, by posprzątać okolicę w ramach akcji „Sprzątamy dla Polski” oraz wykonały plakat promujący działania proekologiczne. Mamy nadzieje, że przekonanie o potrzebie ochrony środowiska naturalnego będzie nam towarzyszyć każdego dnia, a nie tylko w Dzień Ziemi.  Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w akcję!

Opracowała: Patrycja Rzeźniczek

• XVI RAJD ,,STRZELECKA WIOSNA Góra Św. Anny 23.04.2022 r.

• ZWYCIĘSTWO – Szkoła Podstawowa w Kotulinie zajmuje 1. MIEJSCE podczas XVI RAJDU ,,STRZELECKA WIOSNA Góra Św. Anny 23.04.2022 r.

Niezmiernie miło nam poinformować , że uczniowie klasy 5: Izabella Banaśkiewicz, Lena Gwóźdź, Nikodem Jaksik, Tymoteusz Jaksik, Paulina  Jaruszowic, Dorota Kocem, Anna Leksy, Patryk Oblonczek, Weronika Obłonczek, Alicja Tomala, Wiktoria Wamka, Lena Zwior zdobyli 1. MIEJSCE w XVI Rajdzie Strzelecka Wiosna pokonując Publiczne Szkoły Podstawowe Gminy Strzelce Opolskie.

Ponadto Uczennice Alicja Tomala oraz Wronika Obłonczek zdobyły odpowiednio 2. i 3. miejsce w indywidualnym konkursie nt. wiedzy o Opolu i Opolszczyźnie. Warto dodać, że Alicja Tomala w dogrywce walczyła o pierwsze miejsce w niniejszym konkursie.

Uczniowie rozpoczęli udział w Rajdzie podejściem na Górę Świętej Anny od Poręby. Wejście na Górę zajęło nam ok. 30 min.

Przed dotarciem na miejsce konkurencji, którym był Amfiteatr na Górze Św. Anny odwiedziliśmy Świętą Annę w jej Bazylice. Następnie udaliśmy się na spacer przez Kamieniołom nefelinitów na Górze Świętej Anny.
            Po spacerze zmierzyliśmy w kierunku Amfiteatru, gdzie Uczniowie odpoczęli, spożyli posiłek i po turystycznej rozgrzewce przystąpili do realizacji konkurencji rajdowych.

Uczniowie zmierzyli się  z następującymi konkurencjami grupowymi:

• Konkurs piosenki turystycznej (dziękujemy pani Małgorzacie Powrósło za przygotowanie Uczniów podczas lekcji muzyki).
            • Konkurs na logo/znaczek przyszłorocznego rajdu „Strzelecka wiosna”
            • Konkurs wiedzy ekologiczno – przyrodniczej.
            • Konkurs sprawnościowy.
            • Konkurs ,,Zgadnij, jakie to miejsce” dotyczący parków narodowych Polski.
            • Konkurs dotyczący gwary śląskiej z elementami obrzędów śląskich.
            • Konkurs na jednolity strój grupy (dziękujemy pani Annie Zielonce-Lebok za pomoc w dekoracji T- shirtów podczas lekcji plastyki).

Po wykonaniu wszystkich zadań rajdowicze zostali poczęstowani bigosem wraz z bułką i sokiem.

Oprócz konkurencji dla uczestników Rajdu była również przygotowana atrakcja w postaci loterii z nagrodami, która miała miejsce po poczęstunku.

Dziękujemy również Pani Patrycji Rzeźniczek i Pan Adamowi Hennemu za sprawowanie opieki i motywowanie Uczniów podczas sobotniego Rajdu.

Sukces Uczniów wzbogacił zaplecze dydaktyczne naszej Szkoły w różnego rodzaju gry edukacyjne i pomoce dydaktyczne.

Opracował: Mateusz Szłapa

• Informacja dotycząca rekrutacji UZUPEŁNIAJACEJ do przedszkola

• Listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przyjęcia do oddziałów przedszkolnych od dnia 22.04.2022  od godz. 09:30 będą dostępne w sekretariacie szkoły oraz przy wejściu do szkoły (od strony tylnego tarasu).

Zakwalifikowanie dziecka nie oznacza przyjęcia do przedszkola

Zgodnie z regulaminem rekrutacji w terminie od 22 kwietnia do 27 kwietnia 2022r.  Rodzice dzieci zakwalifikowanych są zobowiązani do pisemnego potwierdzenia woli zapisu dziecka w przedszkolu, do którego zostało zakwalifikowane.

Druk „Potwierdzenie woli przyjęcia”, dostępny w załączniku poniżej oraz w placówce.

BRAK PISEMNEGO POTWIERDZENIA W WYZNACZONYM TERMINIE JEST JEDNOZNACZNY
            Z REZYGNACJĄ W DALSZYM PROCESIE POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO.

Ostateczna lista dzieci przyjętych i nieprzyjętych zostanie opublikowana

29.04.2022 ok. godz. 10:00

Do pobrania:

potwierdzenie_woli_przyjecia_2022-1.pdf

• Z wizytą w teatrze

• Tuż przed świętami wielkanocnymi klasy 5, 6, 7 i 8 wybrały się do Teatru Nowego do Zabrza na przedstawienie pt. "Balladyna". Spektakl, który uczniowie mieli sposobność zobaczyć, był przenikliwą i nowoczesną interpretacją tekstu Juliusza Słowackiego, w której reżyser przestawił swoje spojrzenie na pasmo nieszczęść poszczególnych postaci, których bezpośrednią sprawczynią była Balladyna. Głowna bohaterka gmatwała się w sieciach własnych intryg, a konsekwencje popełnienia jednego błędu doprowadziły ją do tragicznego końca.

• Konkurs "Zima w obiektywie"

• Miło na poinformować, że uczennica klasy 7, Karolina Walczak, zajęła 1 miejsce w konkursie fotograficznym "Zima w obiektywie" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Gustawa Morcinka w Toszku. Serdecznie gratulujemy i prezentuje zwycięskie zdjęcia!