• Niecodzienna wycieczka

• 23.10.2023r. klasa 6 pojechała na wycieczkę do Strzelec Opolskich  na przedstawienie pt.”Hobbit”. Spektakl zgromadził pełną salę widowiskową. Aktorzy doskonale nawiązali kontakt z publicznością, a wybrani uczniowie zostali poproszeni do wzięcia udziału w przedstawieniu jako krasnoludowie – drużyna Thorina. Z klasy 6 Oliwia Koźlik otrzymała rolę krasnoluda Noriego. Uczniowie wystąpili na scenie oraz zwiedzili kulisy. Zachwytów nie było końca.

Następnie nasi uczniowie udali się do Miejskiej i  Gminnej  Biblioteki Publicznej na lekcję typu „escape room”.  Panie przygotowały różne, ciekawe zadania i wskazówki do zadań, które trzeba było znaleźć na terenie biblioteki. Podążając śladami hrabiego Renarda i jego rodziny uczniowie zapoznali się z różnymi pomieszczeniami biblioteki oraz bogatymi zbiorami.  Celem poszukiwań był skarb ukryty w walizce.

Panie zachęciły naszych uczniów do korzystania z zasobów bibliotecznych oraz zaprosiły nas do dalszych odwiedzin.

Lekcja języka polskiego w terenie pozwoliła  uczniom lepiej zrozumieć lekturę oraz uświadomiła, że biblioteka to niekoniecznie jest ciche i nudne miejsce. Może tam być wesoło, kolorowo i ciekawie.

Marzena Powrósło

• Dzień Nauczyciela

• W tym roku wyjątkowo, bo 13 paździenrika, obchodzliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. W tym roku wyjątkowe święto, gdyż przypada 250 rocznica utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Klasa siódma przygotowała krótką scenkę pt. " Duża przerwa" oraz życzenia dla Grona Pedagogicznego i wszystkich pracowników naszej szkoły. Uroczystość uświetniły występy taneczne klas młodszych - pierwszej i drugiej.

Nie zabrakło też piosenek i pokazów artystycznych gry na instrumentach.

Na koniec uczniowie klas siódmej i ósmej wręczyli pracownikom szkoły kwiaty przygotowane przez Radę Rodziców i pamiątkowe bryloczki wydrukowane na drukarce 3D.

Dziękujemy naszym wspaniałym uczniom za tak piękne zaangażowanie w przygotowanie akademii!

Nauczycielom i pracownikom szkoły jeszcze raz życzymy wszystkiego dobrego na następne lata, niech żyje i rozkwita nasza Oświata!

• Klasy: 4, 5 i 6 z wizytą w Katowicach

• Na zaproszenie Wojewody Śląskiego uczniowie z klas IV-VI z naszej szkoły odwiedzili Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.

Uczniowie klas czwartej, piątej i szóstej zwiedzili skarbiec i podziemia urzędu, o których ciekawie opowiedziały przewodniczki. Uczestnicy dowiedzieli się również o historii budynku sięgającej czasów Autonomii Śląska.

Atrakcją dla zwiedzających była winda paciorkowa, którą mogli „podróżować” po piętrach urzędu w otwartych „skrzyniach”, nieprzerwanie dookoła jak na karuzeli.

Uczniowie odwiedzili również Muzeum Śląskie, a tam m.in. bardzo ciekawą wystawę Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów".

• Laptoptopy dla naszych czwartoklasistów

• W dniu dzisiejszym, tj. 9 października 2023r., uczniowie klasy 4 otrzymali swoje laptopy z programu Ministerstwa Cyfryzacj „Laptop dla ucznia”. Rodzice podpisali protokoły przekazania, a dzieci z radością odbierały nowy sprzęt.

Poniżej - pełna emocji fotorelacja :)

• Eskorta piłkarzy: Górnik - Ruch

• 15 września br. uczniowie Szkoły Podstawowej w Kotulinie wyprowadzali zawodników na mecz w Wielkich Derbach Śląska.

W spotkaniu Górnika z Ruchem, Miasto i Gmina Toszek była gminą partnerską, dzięki czemu uczniowie naszej szkoły eskortowali zawodników na murawę. Uczniom towarzyszyły niesamowite emocje. Zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego z tego niesamowitego wydarzenia.

• Integra 2023

• 13 września br. uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność wziąć udział w ,,XII INTEGRZE", czyli integracyjnej spartakiadzie adresowanej jest do dzieci, młodzieży i dorosłych z niepełnosprawnościami oraz uczniów klas integracyjnych z terenu Powiatu Gliwickiego. W imprezie sportowej wzięło udział 160 uczniów szkół podstawowych i podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej. Dzięki tej imprezie promowane i kultywowane są idee dr. Ludwiga Guttmanna dotyczące integracji poprzez sport osób z niepełnosprawnościami.

Zdjęcia: Facebook - Zamek w Toszku

• Inauguracja roku szkolnego 2023/2024

• "Tak niedawno rozstaliśmy się, a znów nadszedł czas powrotu i spotkania. Za nami dwa miesiące wspaniałych beztroskich wakacji. Nie tak łatwo pożegnać jest nam plaże tonące w słońcu, błękit nieba, ścieżki górskie wśród zielonych lasów, szalone przygody, wakacyjnych przyjaciół. Dzisiaj możemy spokojnie i radośnie rozpocząć nowy rok szkolny."

Tymi słowami rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2023/2024 w naszej szkole, do której zawitało wielu znamienitych gości, a wśród nich Wojewoda Śląski p. Jarosław Wieczorek, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Gliwicach p. Wojciech Zając, Burmistrz Toszka p. Grzegorz Kupczyk, Przewodniczący Rady Miejskiej w Toszku p. Tadeusz Kobiernik, Dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych p. Agnieszka Szalińska, Sołtysi i Radni Gminy Toszek, Dyrektorzy toszeckich placówek oświatowych i przedstawiciele organizacji współpracujących ze Szkołą Podstawową w Kotulinie.

Tego dnia do grona naszych uczniów przyjęliśmy pierwszoklasistów, którzy zostali pasowani na ucznia naszej szkoły przez Panią dyrektor Annę Pawłowską. A co działo się u nas? - zobaczcie sami!

• Pożegnanie ósmej klasy

• 22 czerwca 2023 roku pożegnaliśmy uczniów klasy 8, którzy już 23 czerwca br. wraz z otrzymaniem świadectwa ukończenia szkoły dołączyli do grona absolwentów naszej szkoły. Ósmoklasiści pożegnali szkołę na wesoło krótkim występem artystycznym, a sami wzięli udział w specjalnej gali rozdania Oskarów, którą przygotowały klasa 6 i 7 wraz z wychowawcami.

Już popołudniu uczniowie klasy 8 bawili się wspólnie ze swoimi nauczycielami na komersie.

Życzymy naszym absolwentom powodzenia w nowych szkołach!