• Pożegnanie klasy ósmej

• W czwartek, tuż przez zakończeniem roku szkolnego, młodsi koledzy i koleżanki pożegnali ósmoklasistów na apelu zorganizowanym przez klasę 7. Na wesoło i z humorem nasi absolwenci zostali uhonorowani tytułami, nagrodami i odznaczeniami za zasługi, zarówno te znane szerszej publiczności jak i te, na które nikt do tego dnia nie zwrócił większej uwagi. A oto jakie nagrody przyznano na Gali Ósmoklasistów:

ZŁOTY ROWER dla najwytrwalszego szkolnego rowerzysty, który każdego dnia, bez względu na pogodę siadał na swój rower i mknął przed siebie - …. niekoniecznie do szkoły…..

BURSZTYNOWY GRZEBIEŃ za najładniejszą lwią grzywę w szkole. Owa grzywka hodowana była od klasy pierwszej, ale dopiero w klasie ósmej osiągnęła swój świetny kształt.

„Kucharz musi zrobić małe przedstawienie, aktorami są składniki, a sceną staje się talerz”. Nagrodę SZKOLNEGO MASTERCHEFA – ZŁOTĄ BABECZKĘ otrzymuje – …, która swoim marchewkowym ciastem zrobiła furorę i wiemy, że jest w stanie zdobyć nim serce każdego „Ciacha” – w końcu przez żołądek do serca ….

Statuetka ZŁOTEJ TRĄBKI dla największej trąby w szkole, który gra na największej trąbie, czyli puzonie i jest najwyższym puzonistą w naszej szkole! Warto wspomnieć, że nasz kolega zaczął grać na puzonie już jako czterolatek.

„Piłka jest okrągła, a bramki są dwie”. Nagrodę ZŁOTĄ PIŁKĘ za strzelanie goli „nie do obrony” …! Zawsze z pełnym zaangażowaniem pędził z piłką w stronę bramki. Czy zawsze była to właściwa bramka? To pytanie pozostawiamy bez odpowiedzi.

Kolejna nagroda ZŁOTA MRÓWKA Z, za „nieustanną pracę w tym szkolnym mrowisku” ….. Codzienna mrówcza praca i chodzenie do szkoły sprawiły znaczny przyrost wiedzy i …. tężyzny fizycznej.

ZŁOTY ZESTAW POMIAROWY za rozszerzenie swoich horyzontów umysłowych poprzez windowanie swoich szarych komórek na wysokość ponad 180 cm od podłogi …. PROWADZĄCY II - Samuel

Kolejne wyróżnienie to ZŁOTA PLANETA, która trafia na ręce koleżanki, dla której „mowa jest srebrem, a milczenie złotem”. Dzięki tej zasadzie w nocnej ciszy obserwuje ona niebo i przeróżne gwiazdy. Zajęta nocnym obserwowaniem ciał niebieskich - milczy, by nie pobudzić swoich domowników.

W obecnych czasach nie tylko „kobieta zmienną jest”. Czasem nasi panowie zawstydzają nas doborem strojów, kolorów czy najmodniejszą fryzurą, przyciągając tym spojrzenia płci przeciwnej. W kategorii ŁAMACZA SERC wyróżniliśmy naszego kolegę ….. To on otrzymuje od nas ZŁOTE ZŁAMANE SERCE.

Czasem bywa wręcz odwrotnie – wygląd schodzi na dalszy plan, a podejście do życia jest bardzo dobrze skalkulowane i wyliczone. Wyróżnienie ZŁOTY KALKULATOR dla najbardziej kalkulującego ucznia w szkole. Życzymy, aby jego kalkulacje zawsze przynosiły pożądany skutek!

Jeszcze raz życzymy Wam, Ósmoklasiści, prostych dróg, jasnych drogowskazów, życzliwości ludzkiej, wiernych i oddanych przyjaciół. Do zobaczenia!

BW

• Wycieczka rowerowa klasy 7

• Korzystając z pięknej pogody, 15 czerwca br., klasa 7 wraz ze swoją wychowawczynią wybrali się na wycieczkę rowerową na Zamek w Toszku. Tam zwiedzili ekspozycję w baszcie „Tropem rycerza Mikołaja z Ciochowic”. Nie wszyscy mieli świadomość, że w Ciochowicach była osada rycerska i z tym większym zainteresowaniem zwiedzali wystawę. Po krótkiej przerwie, klasa 7 ruszyła w kierunku Ligoty Toszeckiej – koledzy tam mieszkający oprowadzili nas po wiosce, a następnie podjechaliśmy do naszego kolegi Dawida na grilla. U Państwa Miozga zostaliśmy przyjęci iście po królewsku – grill ze wszystkimi dodatkami smakował wyśmienicie. Oprócz tego każdy mógł wypocząć tak jak lubi – w słońcu lub w cieniu, siedząc lub leżąc albo aktywnie grając w piłkę czy też w badmintona. Bardzo dziękujemy za tak serdeczne przyjęcie Dawidowi i jego rodzicom.

BW