• Pięknie czyta po niemiecku

• Uczeń naszej szkoły Tymoteusz Jaksik zajął III miejsce w VIII Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania w Języku Niemieckim, który odbył się w SP nr.3 w Pyskowicach.

• Majowe święta

• Dnia 26 kwietnia 2023 r. odbył się uroczysty apel upamiętniający Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz Rocznicę Chrztu Polski. Atmosfera uroczystości była szczególnie podniosła, a to za sprawą części artystycznej, przygotowaną przez p. Jolantę Bdzionek oraz uczniów klasy 6 i 8.

• PODIUM PODCZAS XVII RAJDU STRZELECKA WIOSNA

• Miło nam poinformować, że Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kotulinie zajęli stanęli na podium podczas XVII Rajdu Strzelecka Wiosna.

Uczniowie klasy VI wykazawszy się już kolejny raz wiedzą ekologiczną, wiedzą z zakresu kultury i obyczajów śląskich, talentem artystycznym w zakresie plastyki i muzyki wraz z choreografią do piosenki, której tekst ułożyli samodzielnie oraz pochwaliwszy się wysokim poziomem sprawności ruchowej zajęli II  miejsce w trakcie uczestnictwa w XVII Rajdzie Strzelecka Wiosna.

Gratulujemy naszym Szóstoklasistom zapału w zdobywaniu wiedzy oraz chęci do jej wykorzystywania J

Organizatorom dziękujemy za zaproszenie.

Patrycja Rzeźniczek, Mateusz Szłapa

• Rewelacyjnie

• Uczniowie kl. 6 w Kotulinie zwycięzcami Powiatowego Konkursu Dwujęzycznego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 w Toszku.
            Paulina Jaruszowic, Nikodem Jaksik i Tymoteusz Jaksik stanowili niezwykle silną drużynę pokonując zespoły rywali z innych szkół.
            Uczniowie mogą poszczycić się szeroką wiedzą z zakresu języka angielskiego oraz języka niemieckiego a także zwinnością fizyczną co dało im tytuł zwycięzców.
          • Wielkanocnie

• Dzisiaj odbył się w naszej szkole apel z okazji Świąt Wielkanocnych. Uczniowie swoimi występami wprowadzili nas w nastrój świąteczny.

Samorząd Uczniowski wręczył wszystkim pracownikom szkoły i przedszkola kartkę z życzeniami i ozdobną zawieszkę - pisankę, wydrukowaną na drukarce 3D zakupionej w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości

Oprócz tego SU podsumował konkurs wiosenny i wręczył pamiątkowe dyplomy i medale wydrukowane też na naszej drukarce 3D.

• Wiosna, wiosna

• 21 marca to pierwszy dzień wiosny! Uczniowie naszej szkoły oraz przedszkolaki tradycyjnie powitali wiosnę marszem z Marzannami po ulicach naszej wioski. Przy tej okazji zdążyli zaobserwować bociany i pierwsze wiosenne kwiaty. Było głośno i kolorowo.