• Książki dla naszej biblioteki

• Kolejny już raz szkolna biblioteka otrzymała pakiet książek dzięki staraniom pana Henryka Mościbrodzkiego. Tym razem dotarły: encyklopedie, książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Całą społeczność uczniowska serdecznie dziękuje. Zapewniamy, że się przydadzą.

• Mikołajkowe atrakcje naszych uczniów

• Oj, działo się!

Już w wigilię swojego święta nasze dzieci odwiedził biskup święty Mikołaj.

Z orszakim wielu aniołów i diabełka odwiedzał klasy, pytał o zachowanie uczniów. Były wspólne śpiewy no i oczywiście coś słodkiego.

Pomysłodawca to nasz ks. proboszcz Lucjan Gembczyk, któremu serdecznie dziękujemy.

Mikołaj odwiedził również naszych przedszkolaków , którzy z niecierpliwością na Niego czekali. Mikołaj ze swoją pomocnicą Zieloną Elfinką odwiedzili każdą z grup gdzie rozdali drobne upominki oraz niespodziewany prezent, jakim był bilet na Mikołajkową wycieczkę do "Czary Mary Bawilandia". Przedszkolaki w podziękowaniu zaśpiewały Mikołajowi piosenki i recytowały wierszyki.

Dziękujemy Mikołajowi za odwiedziny .

Z kolei klasa 4 wybrała się do kina na film "Trolle 3"

Natomiast uczniowie klasy piątej unosili się wysoko. Wypad do kina i na trampoliny mogą zaliczyć do udanych!

Uczniowie klasy VIII mikołajki wraz z wychowawczynią świętowali w kręgielni w Jemielnicy. Kręgle, pizza i bilard pozwoliły na chwilę wytchnienia i miłego spędzenia czasu. Dziękujemy pani Agnieszce Czampik, dzięki której bezpiecznie dotarliśmy do celu a następnie wróciliśmy do domu.

Klasy 1-3 mikołajki świętowały w "Czary Mary Bawilandia"

12 grudnia uczniowie klasy VII i VIII wybrali się na wycieczkę. Najpierw Palmiarnia w Gliwicach, następnie wizyta w Miejskim Ośrodku Kultury  przy kopalni Guido w Zabrzu. Niecodzienny, świąteczny spektakl „Opowieść wigilijna” Teatru Piasku Tetiany Galitsyny zrobił na wszystkich duże wrażenie.

• XVIII Dzień Regionu

• 75-lecie powstania Szkoły Podstawowej w Kotulinie świętowano 3 grudnia w ramach XVIII Dnia Regionu. To święto, które wyrosło z obchodów Barbórki, a później stało się dniem upamiętniającym śląskie zwyczaje i tradycje zawsze gromadziło w szkole nie tylko uczniów i rodziców, ale i mieszkańców naszej wioski oraz wielu gości. Dyrektor Anna Pawłowska uroczyście przywitała gości. Zaprezentowano również nowe logo szkoły, wyłonione w ramach konkursu, a jego kulisy przedstawił   wicedyrektor Adam Henne. Po przerwie spowodowanej pandemią, XVIII już Dzień Regionu zgromadził tłumy. W programie nawiązano do otwarcia przedszkola, na które tak długo czekaliśmy i do epizodu z lat 70. i 80. XX wieku, kiedy to w naszej szkole intensywnie działał Zespół Pieśni i Tańca „Kotulin”. Pod czujnym okiem ś.p. Engelberta Luci i życzliwym patronatem dyrektora szkoły pana Alberta Osmandy sławił imię naszej wsi i szkoły. Dzieci zaprezentowały  utwory z repertuaru dawnego zespołu. Najmłodsi zatańczyli „Krakowiaka”. Uczniowie kl. VII „Trojoka”, a ucz. kl. V  poloneza „Przyszliśmy tu przyszli”, taniec „Nie chcę Cię znać” i pieśń „W Brzozowicach u topola”. Ten piękny epizod obecnie znajduje odzwierciedlenie w działalności mażoretek „Magnolia” i orkiestry „Bajtle Grajtle”. Oba zespoły pięknie wystąpiły dla zgromadzonej publiczności. Wydarzenie to zaszczyciło swoją obecnością wielu gości na czele z Burmistrzem Toszka panem Grzegorzem Kupczykiem. Wśród przyjaciół szkoły nie zabrakło pana Krystiana Kiełbasy z małżonką Kornelią, obecni byli sponsorzy, emerytowani nauczyciele – państwo Albert i Alicja Osmandowie, pani Ewa Jacek z małżonkiem, sekretarz szkoły pani Helga Bartodziej. To lokalne święto zgromadziło tak wielu zacnych gości, że nie sposób wymienić wszystkich, jednak każdemu pragniemy gorąco podziękować. Ciepłe słowa kierujemy w stronę Rodziców, którzy przygotowali niezwykle bogaty kiermasz. Na zakończenie dzieci odwiedził św. Mikołaj a dorośli częstowali się kawą i ciastem. Rozmowy i wspomnienia dopełniły świętowania.

Od naszych gości otrzymaliśmy gratulacje i wiele ciepłych słów. Dziękujemy!

• Gminne Mistrzostwa w Badmintonie

• Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kotulinie uczestniczyli dziś w ,,Gminnych Mistrzostwach w Badmintonie" igrzyska młodzieży czyli uczniów klas 7 i 8. Wiktoria, Paulina, Lena, Mateusz, Patryk i Kacper reprezentowali szkołę zajmując II miejsce w kategorii chłopców i III miejsce w kategorii dziewczyn.

• Światowy Dzień Pluszowego Misia

• Urodziny Pluszowego Misia, to dzień, którego nie może zabraknąć w przedszkolu.

Nasze przedszkolaki uczciły święto Misia wspólnymi zabawami i tańcami. Rozwiązywały łamigłówki, quizy, zagadki i opowiadały o swoich pluszowych przyjaciołach. Nie zabrakło też misiowej gimnastyki a na koniec małego co nieco

Uśmiech nie schodził z twarzy dzieci wszak Pluszowy Miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka.

W naszej szkole również obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia, bo starsze dzieci też lubią misie, a misie lubią dzieci!