• ZBIÓRKA MAKULATURY - ,,Zamień stare książki na nowe’’

          • Niedawno w szkole zakończyła się akcja zbierania makulatury, w której wzięło udział 48 uczniów szkoły i przedszkoli. W tym roku udało się zebrać rekordową ilość surowca 3852 kg. Postanowiliśmy wyróżnić osoby które uzbierały ponad 100 kg. Są to: Oliver i Fabian Krupa – 568 kg, Tymoteusz Jaksik – 272 kg, Ola Pieruch – 160 kg, Kacper Barucha 155 kg. Zebrane pieniądze przeznaczone będą na nowe książki - lektury szkolne do biblioteki.  Wszystkim zaangażowanym w zbiórkę surowca bardzo serdecznie dziękujemy i zachęcamy do gromadzenia makulatury na następny rok.

          • Sukces w XIII Festiwalu Gwary Śląskiej w Wielowsi

          • W dniu 24.10.2018 roku odbyły się już tradycyjnie przesłuchania festiwalu gwarowego. Nasi uczniowie reprezentowali nas w dwóch kategoriach: słownej i muzycznej. W każdej z nich zajęliśmy 1 miejsce!

            W kategorii słownej uczennice: Julia Szewczyk, Karolina Walczak i Agata Szewczyk przedstawiły scenkę "Nasz Ołpa i jego pamiętnik" przygotowaną przez panią Beatę Grochla.

            W kategorii muzycznej reprezentował nas zespół "Gwiazdeczki" w składzie: Paulina Jaruszowic, Tymoteusz Jaksik, Nikodem Jaksik, Lena Zwior, Antonina Powrósło, Dorota Kocem, Wiktoria Weiss, Weronika Obłonczek, Patryk Oblonczek, Dominik Pallus, Szymon Knopek, Daniel Knopek, Mateusz Czampik i Kacper Barucha przygotowany przez panią Małgorzatę Powrósło z piosenką "Roz i dwa skocze pchła".

            Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy!

          • ZŁOTA ZAKSA

          • WpPiątek 19 października 2018 roku, wygrany mecz siatkarskiej plus ligi Zaksay Kędzierzyn Kożle z Chemikiem Bydgoszcz 3:0 oglądało z trybun 25 uczniów naszej szkoły. Mogliśmy zobaczyć w akcji zespołu z Kędzierzyna kilku złotych medalistów mistrzostw świata: Aleksandra Śliwka, Mateusza Bieńka, Pawła Zatorskiego. Uczniowie na miejscu otrzymali pamiątkowe zdjęcia, słodycze. Udało się nawet złapać dwie piłki z autografami zawodników ZAKSY co z pewnością będzie wspaniałą pamiątką. Całemu wydarzeniu towarzyszył kulturalny doping i wspaniała atmosfera. Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów !

          • Warsztaty "Billingua - łatwiej z niemieckim

          • 18 października br. w naszej szkole odbyły się warsztaty  językowe w ramach projektu ,,Billingua- łatwiej z niemieckim", które poprowadziła p. Iwona Breguła- Hanysek. Warsztaty zostały przeprowadzone w przedszkolu oraz w kl.1-3. Uczniowie utrwalali poznane słownictwo za pomocą ciekawych gier, zabaw, piosenek oraz gier multimedialnych. Na koniec zajęć każdy z uczniów otrzymał certyfikat uczestnictwa w warsztatach. Było bardzo wesoło i energicznie.

          • Obchody 70-lecia naszej szkoły

          • Rocznicowe obchody odbędą się 24 listopada 2018 roku.

            Świętowanie rozpoczniemy  uroczystą Mszą św. z udziałem księży -absolwentów naszej szkoły. Następnie w szkole zostanie przedstawiona akademia. Planujemy przygotować wystawy, wykorzystując pamiątki z minionych lat, by pokazać, jak wiele się wydarzyło i zmieniło przez ostatnie dekady. Będzie poczęstunek i czas na rozmowy. Na zakończenie zabawa w sali p. Prause. Wszystkich absolwentów serdecznie zapraszamy do odwiedzenia podstawówki w tym dniu.

            Świętujmy razem 70 –lecie NASZEJ SZKOŁY.

            Komitet Organizacyjny

          • Występ naszych uczniów

          • Tradycyjnie od wielu lat nasi uczniowie występują dla lokalnej społeczności DFK. Przygotowane występy artystyczne oraz w języku niemieckim cieszą się dużym uznaniem. 7 października br. odbyło się spotkanie typu Oktoberfest, gdzie nasi uczniowie i nasi absolwenci mieli sposobność się zaprezentować. Bardzo cieszymy się z wieloletniej współpracy z lokalnym kołem mniejszości niemieckiej i z przyjemnością zaprezentujemy się znowu.

          • WYJAZD NA MECZ GÓRNIKA ZABRZE

          • 5 października uczniowie szkoły oglądali z trybun mecz Górnika Zabrze z Lechem Poznań. Wszystko to dzięki partnerstwu gminy Toszek z zabrzańskim klubem. Dla większości uczniów był to pierwszy mecz ekstraklasy obejrzany na żywo. Emocji ciekawych sytuacji nie brakowało. Po zakończonym spotkaniu udało się zrobić parę zdjęć z piłkarzami, będzie to świetną pamiątko z meczu. Uczniowie byli bardzo zadowoleni i czekają na kolejny podobny wyjazd.

          • Konkurs plastyczny "Moja szkoła ma 70 lat"

          • Z okazji 70-lecia naszej szkoły zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym zorganizowanym specjalnie z tej okazji. W tym celu prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, który publikujemy poniżej!

            REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

            „MOJA SZKOŁA  ma 70 lat”

            KONKURS ADRESOWANY JEST DLA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KOTULINIE I ICH RODZIN.

            Konkurs realizowany jest w ramach obchodów 70 - lecia Święta Szkoły.
            Organizatorem konkursu jest dyrektor SP w Kotulinie oraz  Rada Pedagogiczna.

            I. CELE KONKURSU:

            - kształtowanie pozytywnego wizerunku szkoły;
            - integracja środowiska szkolnego poprzez współpracę z rodzicami uczniów, którzy pomogą przy tworzeniu prac;
            - pobudzenie inwencji twórczej w zakresie wykonywania prac plastycznych;
            - rozwijanie wyobraźni i ekspresji plastycznej dzieci;
            - rozwijanie wrażliwości estetycznej;

            II. WARUNKI UCZESTNICTWA

            Konkurs adresowany jest dla wszystkich uczniów  i  rodziców Szkoły Podstawowej  w Kotulinie jako praca wspólna.
            Na konkurs należy wykonać pracę plastyczną  w dowolnej technice malarskiej lub  techniczną  (przestrzenną) przedstawiającą budynek szkoły, jego otoczenie. Praca pracy plastycznej do formatu A-3.  Praca techniczna może być wykonana w formie makiety.
            Prace powinny być opisane pismem drukowanym. Opis powinien zawierać następujące informacje: imię i nazwisko autorów, wiek, klasa.
             
            III. ZASADY I SPOSÓB ZGŁASZANIA PRAC KONKURSOWYCH

            Prace należy składać do dnia 30.10.2018 r.  Pani Annie Zielonka – Lebok.

            Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród zwycięzcom nastąpi podczas uroczystości 70lecia szkoły.

            IV. KOMISJA KONKURSOWA:

            1. komisja Konkursowa powoływana jest przez organizatora.

            2. Komisja Konkursowa zapozna się z pracami, dokona ich oceny i wybierze laureatów konkursu.

            3. Decyzje Komisji Konkursowej są suwerenne i ostateczne.

            4. Od postanowień Komisji Konkursowej nie przysługuje odwołanie

            IV. KRYTERIA OCENY

            - zgodność z tematem i warunkami uczestnictwa;
            - kreatywność twórcza;
            - estetyka wykonania

            VI. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

            Zgłoszenie jest jednoznaczne z akceptowaniem warunków Regulaminu Konkursu.
            Wszystkie prace zgłoszone do konkursu stają się własnością organizatora. Autorzy przenoszą na organizatora prawa autorskie, tj. prawa do przenoszenia dzieła na nośniki elektroniczne, prawa do publikacji w  Internecie i prezentacji na wystawie.
            Prace niezgodne z regulaminem, zniszczone, nie będą brane pod uwagę.
            W sprawach nieobjętych niniejszym regulaminem decydują organizatorzy.
            Regulamin Konkursu jest dostępny na tablicy ogłoszeń na korytarzu szkolnym i na stronie internetowej szkoły.

          • XXI BIEG O NOŻ KOMANDOSA

          • Aż cztery miejsca na podium w XXI BIEGU O NOŻ KOMANDOSA W LUBLIŃCU!!!

            Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Biegu o Nóż Komandosa w Lublińcu. Wyniki uczniów na tegorocznych zawodach były imponujące, czterech wychowanków SP Kotulin uklasyfikowało się na podium. Bieg o Nóż Komandosa to zawody na bardzo wysokim poziomie. Rywalizowaliśmy ze szkołami takich miast jak: Lubliniec, Częstochowa, Tychy, Bytom, czy Katowice. Najlepsze wyniki osiągnęli wychowankowie II klasy:
            I miejsce: Nikodem Jaksik, który dosłownie kilka metrów przed metą wyprzedził kolegę z klasy Dominika Pallus zajmującego ostatecznie II miejsce.  W kategorii dziewczyn: II miejsce Antonia Powrósło, III miejsce Dorota Kocem. Ogólnie szkołę reprezentowało 19 uczniów, każdy otrzymał pamiątkowy medal i tradycyjnie krówkę komandosa.  

          • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2018

          • W dniu 28 września 2018 w naszej szkole została przeprowadzona akcja edukacyjna promująca zabawową formę uczenia się matematyki. Organizatorem Głównym jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego, natomiast organizatorem lokalnym została Szkoła Podstawowa w Kotulinie. Za przygotowanie i organizację odpowiadali nauczyciele – Patrycja Pogodała i Rafał Anczyk, a także uczniowie klas: V, VII i VIII.

            Gdy wybiła „godzina zero”, uczniowie naszej szkoły przystąpili do matematycznej ofensywy, poprzez sprawdzanie znajomości tabliczki mnożenia wśród uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Szkoła Podstawowa w Kotulinie stanęła na wysokości zadania. Okazało się, że nauka połączona z zabawą wywołuje u wszystkich radość i zadowolenie. Z pewnością wśród społeczności szkolnej pozostanie wiele wspomnień związanych z tegoroczną Tabliczką Mnożenia. Teraz pozostaje nam odliczać dni do przyszłorocznej zabawy.

             

          • GMINNE MISTRZOSTWA W PIŁCE NOŻNEJ

          • W czwartek 27.09.2018 odbyły się Gminne Mistrzostwa w piłce nożnej chłopców. Uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce. Emocji nie brakowało podczas całych rozgrywek. Rozegraliśmy 3 mecze ze szkołami z: Pniowa, Paczyny i Toszka. Ostatecznie wygraliśmy w decydującym meczu z zawodnikami SP Toszek 2:1. Szkołę reprezentowali: Marek Holewa, Sebastian Trzensiok, Mateusz Krzykawski, Mateusz Wilczek Patryk Maśnica, Szymon Grochla, Oliver Paczuła, Tobiasz Kampa, Marek Orzechowski, masażysta Alan Szlage.

            Podczas turnieju mecz sparingowy rozegrały dziewczyny z drużyną z Toszka który zakończył się wynikiem 1:1. Uczennice z Kotulina nie mogły brać udziału w rozgrywkach zgodnie z regulaminem z powodu braków kadrowych.

          • Wycieczka do Warszawy

          • Z początkiem września uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę zorganizowaną przez Biuro Podróży „Sindbad”. Sprawozdanie uczennicy klasy VIII – Agaty Szewczyk przybliży nam nieco przygodę, którą przeżyli.

               W dniach 10 - 12 września starsze klasy z naszej szkoły, pod opieką swoich wychowawców, pojechały na wycieczkę do stolicy.

               Wyruszyliśmy wcześnie rano i po kilku godzinach byliśmy na miejscu. Pierwszym miejscem, jakie odwiedziliśmy było Lotnisko F. Chopina, gdzie poszliśmy na taras widokowy, by obserwować przyloty i odloty samolotów. Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od Sejmu i Senatu. Mieliśmy wielkiego pecha, gdyż nie zobaczyliśmy sali obrad, ale i tak  z ciekawością rozglądaliśmy się po tych, znanych nam jedynie z telewizji, pomieszczaniach. Z mojego punktu widzenia Sejm i Senat nie były zbytnio ciekawe. Następnie pojechaliśmy do Pałacu Kultury i Nauki. Tam wjechaliśmy windą na 30-ste piętro. Oglądaliśmy  piękną panoramę Warszawy. Następnie wizyta  na Stadionie Narodowym. Byliśmy na widowni i w szatniach piłkarzy. To był już ostatni punkt programu  tego dnia, więc skierowaliśmy się w stronę naszego hotelu.   Pierwsze wrażenie -  wyglądał jak z PRL-u , ale nie ocenia się przecież książki po okładce. Wszystko było bardzo ładne.

               Następnego dnia odwiedziliśmy  Centrum Nauki Kopernik, które podobało mi się najbardziej. Można tam było zobaczyć jak powstaje tęcza czy sprawdzić jak zmienia się puls pod wpływem strachu. Mogłabym pisać o tym naprawdę długo. Od 12.00 do 14.00 spacerowaliśmy po Krakowskim Przedmieściu i podziwialiśmy:  pomnik Adama Mickiewicza (polskiego wieszcza), Pałac Prezydencki (siedziba Prezydenta Rzeczypospolitej), Hotel Bristol (najdroższy i najstarszy działający hotel w Warszawie), Uniwersytet Warszawski (jeden z dwóch najlepszych uniwersytetów w Polsce), kościół Św. Krzyża i pomnik Mikołaja Kopernika (polskiego astronoma). Przejechaliśmy metrem jedną stację i ruszyliśmy na Stare i Nowe Miasto, gdzie widzieliśmy Plac Zamkowy, różne pomniki, np. Małego Powstańca, archikatedrę Św. Jana oraz  Górę Gnojną. Zwiedziliśmy również Zamek Królewski. Późnym wieczorem pojechaliśmy do centrum stolicy, by zobaczyć zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Spacerując, zatrzymaliśmy się przy Pomniku  Ofiar Smoleńska oraz przy krzyżu upamiętniającym miejsce, gdzie stał ołtarz w czasie wizyty Ojca Św. Jana Pawła II w Polsce.

                Ostatniego już dnia byliśmy w Łazienkach Królewskich i Pałacu na Wodzie, gdzie dawniej  król Stanisław August urządzał słynne obiady czwartkowe. Bardzo mi się tam podobało. Razem z grupą koleżanek przechadzałyśmy się po ścieżkach wokół stawu, po którym pływały łabędzie. Gdy ktoś był uważny, mógł zauważyć pawie oraz rude wiewiórki. Byliśmy także obok pomników Piłsudskiego, F. Chopina i Belwederu. Później podjechaliśmy do Wilanowa. Tam zwiedzaliśmy pałac, w którym mieszkał Jan III Sobieski z królową Marią Kazimierą oraz piękny park. Pogoda była ciepła i słoneczna, po porostu cudowna.

               Wycieczka naprawdę się udała. Zostanie mi na długo w pamięci, bo to ostatnia z moją klasą. Dużo się dowiedziałam nie tylko o Warszawie, ale także o mieszkańcach tego pięknego miasta.

          • Integra 07.09.2018

          • Już po raz ósmy zorganizowana została w Toszku Integra, czyli Integracyjne zawody sportowe im. dr. Ludwiga Guttmanna. Całość skoordynowała pani Maria Bukowska, wieloletnie pedagog i dyrektor szkoły, inicjatorka Integry. W zawodach udział wzięli uczniowie z wszystkich szkół naszej gminy, a także goście z gminy Wielowieś (3 szkoły), szkoła podstawowa z gminy Rudziniec, uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej „Tęcza” z Pyskowic. Przygotowane dla uczestników wyzwania miały charakter integracyjny - każdy mógł sprawdzić się w wykonaniu przygotowanych zadań sportowych. Konkurencje nie mały jednak charakteru rywalizacji. Rzuty do kosza, inne zadania z piłką, strzelanie z łuku, ping - pong, a na koniec rozgrywki w „dwa ognie” - to niektóre z konkurencji, które przygotowali nauczyciele wuefiści ze szkół uczestniczących w Integrze.

          • Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2018/2019

          • Dnia 3 września br. uczniowie naszej szkoły z entuzjazmem pojawili się rankiem na mszy św. inaugurującej rozpoczęcie szkoły. Następnie wszyscy udali się do szkoły, gdzie miała miejsce uroczysta akademia. Do grona naszych uczniów dołączyła grupa 15 pierwszoklasistów. Pierwszy dzień szkoły był dla nich bardzo przyjemny, bo każdy z nich otrzymał róg obfitości, potocznie zwany "tytą".

          • Nowy rok szkolny 2018/2019

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w Szkole Podstawowej w Kotulinie dla wszystkich oddziałów odbędzie się 03.09.2018 roku o godz. 8.30 mszą św. w kościele parafialnym. Po mszy uroczysta akademia na sali gimnastycznej i spotkania  poszczególnych klas z wychowawcami.

            * Oddział przedszkolny na ul. Świbskiej: dzień otwarty dla dzieci i rodziców w dniu 03.09.2018 w godz. 8.00-11.00

            * Rogi obfitości dla kl. 1 można przynosić do szkoły od godz. 8.10 do 8.25

            * Święcenie tornistrów / plkecaków pierwszoklasistów będzie miałao miejsce na najbliższej mszy szkolnej.

          • Oferta pracy dla nauczyciela

          • Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kotulinie zatrudni w roku szkolnym 2018/19 nauczyciela matematyki w wymiarze 16 godzin tygodniowo.

            Praca w miłej atmosferze z możliwością podnoszenia kwalifikacji. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod numerem telefonu 322306113.
            Zachęcamy do podjęcia współpracy!;-)

             

          • Przedszkolaki kończą rok szkolny ...

          • Dnia 21. czerwca w godzinach popołudniowych Przedszkolaki najstarszej grupy spotkały  się ze swoimi Rodzicami, aby uroczyście zakończyć rok przedszkolny 2017/2018 oraz uczcić Dzień Mamy i Taty.

            Przedszkolaki wraz z wychowawczynią Małgorzatą Mękal przygotowały przedstawienie pt.: „Zapraszamy Was na łąkę”, gdzie oprócz talentów aktorskich zaprezentowały swoje umiejętności muzyczne i taneczne. Po przedstawieniu był czas na wręczenie dyplomów dzieciom, oraz na pożegnanie z dziećmi najstarszymi, które od września rozpoczną naukę w I klasie szkoły podstawowej.

            Po części oficjalnej był czas na rozmowy, zabawy i zdjęcia a także na małe co nieco przygotowane przez Mamy przedszkolaków.

            Więcej zdjęć w naszym albumie. Zapraszamy!

          • NOC BIBLIOTEK 2018

          • Z niecierpliwością czekaliśmy na to wydarzenie. W ubiegłym roku było bardzo fajnie, więc i w tym roku chętnych nie brakowało. Noc bibliotek rozpoczęła się o 19:00. Na początku wszyscy zebraliśmy się pod koszem do koszykówki i podzieliliśmy się na 5  grup. Ja byłem w grupie V z Agatą, Kamilą i Alicją. O przydziale do grup zadecydowało losowanie, więc w każdej  znaleźli się uczniowie z różnych klas. Mieliśmy do wykonania 7 zadań. Między innymi każda grupa prezentowała się na tarasie naszej szkoły i przedstawiała swój występ. Po wykonaniu wszystkich zadań był czas na zjedzenie czegoś, dzieliliśmy się przyniesionymi smakołykami. Julka specjalnie na tę okazję upiekła ciasto marchewkowe. Wszystko było bardzo smaczne. Następnie, gdy się już ściemniło, poszliśmy na spacer po Kotulinku i przy okazji opowiadaliśmy różne straszne legendy. Po powrocie poszliśmy do sali i słuchaliśmy „Dziadów” cz. II Adama Mickiewicza, które  przedstawiały koleżanki z klasy VII, a my powtarzaliśmy „ Cicho wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie”. Później oglądaliśmy film  „Tarapaty”. Gdy myśleliśmy już o tym, by pójść spać, nagle zrobiło się strasznie, gdyż jakieś postacie w maskach pukały w nasze okna. By się uspokoić trochę, graliśmy z kolegami w gry na telefonach. Później zasnęliśmy. Noc była krótka. Gdy wszyscy się obudzili, zaczęliśmy się pakować i sprzątać. Po niektórych przyjechali rodzice, inni sami wracali do domów.  Razem z nami były pani dyrektor Anna Pawłowska, pani Sonia Sznurka i pani Beata Grochla. Było super. Umówiliśmy się znowu za rok.

            Kacper Szufla, ucz. kl. V

                 

            Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w albumie!

          • Zielona Szkoła 2018

          • W tym roku uczniowie klasy 3 Szkoły Podstawowej w Kotulinie wyjechali na Zieloną Szkołę nad morze do Pogorzelicy na okres dwóch tygodni. Pobyt w ośrodku „Familijni” w terminie od 7.06.2018r do 20.06.2018r okazał się trafnym wyborem. Dzieci miały okazję korzystać z basenu bardzo dobrze wyposażonego, placów zabaw, bardzo dobrze zagospodarowanego terenu ośrodka oraz z licznych spacerów i zabaw na plaży, co umożliwiła wspaniała lokalizacja. Zorganizowane były również wycieczki  całodniowe do Kołobrzegu i Świnoujścia jak również liczne konkursy taneczne, plastyczne, sportowe.

            Wychowawca : Aniela Kokoszka

            Fotorelacja już wkrótce w albumie fotograficznym!