• GAZ – SYSTEM dla edukacji w gminie Toszek

          • Dnia 4 czerwca 2020 r. na sali sesyjnej w Toszku miało miejsce wręczenie laptopów i materiałów promocyjnych placówkom oświatowym gminy Toszek. Z rąk Burmistrza Toszka Pana Grzegorza Kupczyka odebrali je dyrektorzy szkół podstawowych. Laptopy zostały zakupione z darowizny w wysokości 30.000,00 zł otrzymanej od firmy GAZ – SYSTEM. Maja trafić do najbardziej potrzebujących uczniów z rodzin wielodzietnych, którzy borykają się z problemami zdalnej edukacji.

            Nasza szkoła otrzymała jeden z zakupionych laptopów, który odebrała Pani Dyrektor Anna Pawłowska. Jesteśmy wdzięczni firmie GAZ-SYSTEM za okazane wsparcie finansowe w tym trudnym czasie pandemii, w którym konieczność współdzielenia niezbędnego sprzętu (komputerów czy laptopów) między rodzeństwem lub dziećmi i rodzicami jest problemem, który dotyka również naszych uczniów.

          • Mamy to!, czyli tytuł ZWYCIĘZCY w konkursie międzynarodowym

          • Pomimo obecnie panującej sytuacji pandemii koronawirusa, otrzymaliśmy wspaniałą wiadomość z Ministerstwa Edukacji i Kultury kraju związkowego Nordrhein – Wesfallen organizującego Międzynarodowy Konkurs „Begegnung mit Osteuropa - Spotkanie z Europą Wschodnią”. Praca konkursowa grupy naszych uczniów znalazła się w wąskim gronie LAUREATÓW tego konkursu.

            Motto tegorocznego konkursu brzmiało: " Europa – da mache ich mit! – Europa - jestem jej częścią!". Spośród wielu propozycji projektów, wybraliśmy projekt w kategorii: „Musikwerkstatt - Warsztat Muzyczny" w podkategorii „BTHVN2020 – europäisch, ökologisch?” nawiązującej do 250 rocznicy urodzin wspaniałego kompozytora i pianisty niemieckiego, ostatniego z tzw. klasyków wiedeńskich, Ludwika van Beethoven’a, uznawanego za jednego z największych twórców muzycznych wszech czasów.

            Projekt przygotowywany był całkowicie w języku niemieckim, dlatego wymagał intensywnych ćwiczeń, które trwały już od jesieni, by w styczniu mogło powstać nagranie konkursowe.
            Uczniowie przenieśli się w czasie i odwiedzili samego Beethoven’a przeprowadzając z nim wywiad. Przy tej okazji zaprezentowali swoje umiejętności dziennikarskie i aktorskie oraz wokalno-instrumentalne. Pracą konkursową było nagranie filmowe z tej wizyty, które zostało wysłane do Niemiec i poddane surowej ocenie międzynarodowego jury.

            Dziś cieszymy się zdobyciem  tytułu ZWYCIĘZCY, a w nagraniu udział wzięli: Tymoteusz  Jaksik, czyli nasz Beethoven, Agata Powrósło, Aleksandra Pieruch, Szymon Jarzyński, Karolina Walczak i Julia Szewczyk pod opieką pań: Barbary Walczak i Małgorzaty Powrósło.

            Wspaniałą wiadomość - pismo informujące nas o nagrodzeniu naszej pracy konkursowej i znalezieniu się w gronie zwycięzców otrzymaliśmy niedawno, a teraz z niecierpliwością czekamy na dyplomy, które mają nadejść krótko przed wakacjami.

            Wszystkim zaangażowanym gratulujemy !

          • Informacja dotycząca wyników rekrutacji do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Kotulinie na rok szkolny 2020/2021

          • Lista dzieci przyjętych do oddziałów przedszkolnych jest dostępna w sekretariacie szkoły i na tablicy ogłoszeń w budynku szkoły.

             

            Rodzice dzieci nieprzyjętych zostali poinformowani o tym fakcie telefonicznie w dniach 14- 15.05.2020.

            Dla dzieci nieprzyjętych, zostanie wskazana przez Burmistrza, placówka na terenie Gminy, w której dziecko będzie mogło realizować edukację przedszkolną.

             

            Lista z przydziałem do poszczególnych grup pojawi się do dnia 31.08.2020.

          • WZNOWIENIE REKRUTACJI

          • WZNOWIENIE

            Rekrutacji do oddziałów

            przedszkolnych oraz klasy pierwszej 

             Szkoły Podstawowej w  Kotulinie

            na rok szkolny 2020/2021

             

            W terminie od 24.04.2020 do 30.04.2020 r. przyjmowane będą wnioski o przyjęcie dziecka do Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej Kotulinie oraz do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Kotulinie.

             

            Karty zgłoszeniowe dla kandydatów można pobrać ze strony internetowej: www.spkotulin.edupage.org

            DRUKI DO POBRANIA W CELACH REKRUTACJI
             

            Więcej informacji można znaleźć na stronie: URZĘDU MIEJSKIEGO W TOSZKU

             

            Wnioski należy oddawać pracownikom dyżurującym w szkole w dniach

            24.04.2020 do 30.04.2020 r.

             w godzinach 8:00 do 10:00

             

            W dniu 08.05.2020

            zostanie opublikowana wstępna lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.

            Informacja o zakwalifikowaniu lub niezakwalifikowaniu zostanie przekazana  telefonicznie.

             

            W dniach 11.05. do 14.05.

            należy potwierdzić wolę przyjęcia dziecka do przedszkola poprzez złożenie oświadczenia.

             

            Oświadczenie jest dostępne na stronie internetowej szkoły.

            Oświadczenie należy złożyć w szkole w dniach:

            Poniedziałek, środa  w godzinach      8:00 - 10:00

            Wtorek, czwartek w godzinach           8:00 – 13:00

            Oświadczenie woli przyjęcia można też wysłać mailowo na adres sp_kotulin@poczta.one.pl

            NIEZŁOŻENIE OŚWIADCZENIA WOLI BĘDZIE SKUTKOWAŁO USUNIĘCIEM DZIECKA Z LISTY.

            Ostateczna lista dzieci przyjętych zostanie opublikowana 15.05.2020

            ---------------------------------------------------------------------

            Szczegółowy regulamin oraz terminarz postępowania rekrutacyjnego dostępny jest na tablicach informacyjnych w oddziałach przedszkolnych oraz na stronie internetowej szkoły.

             

          • #tecza#bedziedobrze

          • Nasze przedszkolaki podczas nauczania zdalnego nie próżnują. Oprócz codziennych aktywności podejmują również dodatkowe działania.

            W piątek obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tęczy co było dobrym przyczynkiem do włączenia się w akcję #tecza#bedziedobrze.

            Akcja została zapoczątkowana we Włoszech, gdzie dzieci umieszczają własnoręcznie wykonane tęcze w swoich oknach. Akcja ma na celu dodania światu kolorytu i otuchy w tych ciężkim dla wszystkich, szczególnie dla dzieci, czasie pandemii i izolacji.

            Nasze przedszkolaki wykonały piękne tęcze, które dodały koloru naszemu otoczeniu.

            M.Mękal

          • Informacje dotyczące organizacji zdalnego nauczania

          • Szanowni Rodzice! Szanowni Uczniowie!


            Wszystkie ważne informacje dotyczące organizacji zdalnego nauczania przesyłane są na bieżąco do rodziców poprzez nasz dziennik elektroniczny: E-dziennik

            Prosimy zatem o bieżące śledzenie poczty w dzienniku elektronicznym zarówno przez rodziców, jak i samych uczniów.

            W załączeniu:

            1_Zasady_oceniania.pdf

            2_Tabela_konsultacje.pdf

            Dyrektor SP Kotulin, Anna Pawłowska

                                                                                                                                             Źródło: https://turystyka.toszek.pl/

          • WAŻNE INFORMACJE DOTYCZACE ZDALNEGO NAUCZANIA

          • Szanowni Rodzice i Uczniowie,

            ustaliliśmy wspólnie z nauczycielami główne zasady, które będą porządkowały nasze działania edukacyjne w kolejnych dniach. W zależności od tego, ile jeszcze będzie trwać zawieszenie zajęć, mogą one ulec modyfikacjom, dalszemu dostosowaniu do naszych wspólnych potrzeb i możliwości.Każdy z nas pracuje we własnym domu, ale wciąż zostajemy w swoich rolach - ucznia i nauczyciela.Wolelibyśmy pracować w szkole, jak dotychczas - w grupie, w bezpośrednim kontakcie, w sali lekcyjnej, ale nie możemy.Proszę o wzajemne zrozumienie, tolerancję, a w razie wątpliwości o kontakt z wychowawcą.

            Przedstawiam ZASADY ZDALNEJ SZKOŁY, WERSJA OBOWIĄZUJĄCA OD 30 MARCA 2020 R.

            1. Podstawowym kanałem komunikacji pomiędzy nauczycielami, rodzicami i uczniami jest e-dziennik. Uczniowie, rodzice i nauczyciele sprawdzają wiadomości i komunikaty CODZIENNIE (z wyjątkiem weekendu).

            2. Przez e-dziennik, skypa, zoom, endomondo, eduelo i inne komunikatory nauczyciele wysyłają zgodnie z planem lekcji uczniom:
            - informacje o zakresie materiału do samodzielnego zapoznania się, powtórzenia z podręcznika, ćwiczeń, atlasu itp.,
            - linki do filmów, gier dydaktycznych, wirtualnych tablic, materiałów interaktywnych itp.,
            - zadania do samodzielnej realizacji, z podaniem informacji o terminie wykonania zadania,
            - inne ważne wskazówki do samodzielnej pracy.

            3. Uczniowie starają się pracować samodzielnie według podanych wskazówek, w razie trudności piszą do nauczyciela przedmiotu lub wyjaśniają wątpliwości w czasie spotkania konsultacyjnego (pkt. 6)

            4. Jeśli odrobione zadania mają być sprawdzone - uczniowie przesyłają je nauczycielom w sposób, który wskazał nauczyciel.Możliwe sposoby: tekst w wiadomości przesłanej przez e-dziennik załącznik (tekst, zdjęcie itp.) przesłany na adres wskazany przez nauczyciela

            5. Wykonanie zadań może podlegać ocenie. Nauczyciel przekazuje uczniom informację o prawidłowych rozwiązaniach i/lub wskazuje, co zostało zrobione prawidłowo, a co wymaga poprawy i jak tę poprawę należy wykonać. Szczegółowe zasady oceniania przekażę w osobnym emailu.

            6. Od poniedziałku 30 marca zaplanowane zostały regularne konsultacje z nauczycielami (poza planem lekcji). Harmonogram konsultacji zostanie opublikowany i przesłany najpóźniej do poniedziałku 30 marca. Sposób konsultacji ustala nauczyciel.Konsultacje są jednym z elementów zdalnego uczenia (nie są typowymi lekcjami) i przeznaczone są przede wszystkim na omówienie nowych treści, wyjaśnienie pojawiających się wątpliwości, odpowiedzi na pytania uczniów i rodziców.

            7. Poza powyższymi zasadami nauczyciele mogą ustalić inne formy komunikowania się z uczniami i/lub rodzicami, np. sms, kontakt telefoniczny, grupa na WhatsApp i inne.

            8. Nauczyciele korzystają m.in. z materiałów umieszczonych na platformie https://epodreczniki.pl/, www.eduelo.pl , endomondo, stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej oraz Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie, materiałów publikowanych w programach telewizyjnych czy radiowych i innych.

            9. W zależności od rozwoju sytuacji, potrzeb i możliwości uczniów, nauczycieli i rodziców - powyższe zasady mogą być uzupełniane i modyfikowane celem uzyskania optymalnej zdalnej współpracy.

            W przypadku pytań lub wątpliwości pozostaję w zdalnym kontakcie.Pozdrawiam serdecznie, życząc zdrowia nam wszystkim i wytrwałości.

            Dyrektor Szkoły, Anna Pawłowska

          • UWAGA!

          • W związku z zaistniałą sytuacją, bieg im. Marka Pawłowskiego został odwołany. Zapraszamy za rok!

          • UWAGA! Ważne informacje dla rodziców i uczniów

          • Drodzy Rodzice!

            Bardzo prosimy, aby czas kwarantanny obowiązujący w szkołach uczniowie wykorzystali na pracę i naukę według rekomendacji nauczycieli.

            Zadania i zalecenia do pracy w domu będą przesyłane do Państwa za pomocą e-dziennika i innych zwyczajowo przyjętych sposobów komunikacji.

             

            Drogi Uczniu!

            Prosimy, aby czas spędzony w domu był przez Ciebie wykorzystany na samodzielna pracę zgodnie z zaleceniami Twoich nauczycieli.

            Zadania i propozycje do pracy będą przesyłane za pomocą e-dziennika i innych zwyczajowo przyjętych sposobów komunikacji.

             

            Wobec powyższego prosimy zarówno Rodziców jak i Uczniów
            o częste odwiedzanie e-dziennika i sprawdzanie poczty.

          • INFORMACJA DLA RODZICÓW

          • W trosce o bezpieczeństwo zdrowotne dzieci, zajęcia w Szkole Podstawowej w Kotulinie będą zawieszone. Tylko w dniach 12 i 13 marca br. (tj. w czwartek i piątek) zostaną zorganizowane zajęcia opiekuńcze dla dzieci, których rodzice nie mają gdzie pozostawić.

            Natomiast od poniedziałku 16 marca, przez dwa tygodnie dzieci nie przychodzą do szkoły i oddziałów przedszkolnych.

            W związku z powyższym wszelkie planowane w tym terminie wydarzenia zostają przełożone.
            O nowych terminach będziemy informować na bieżąco przez stronę www i dziennik elektroniczny.

            Szanowni Rodzice,

            • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Wasze i Waszego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
            • zachęcajcie dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie e-podręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
            • jeśli posiadają Państwo dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Wam zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie internetowej ZUS;
            • przekażcie osobom, które będą opiekować się Waszym dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
            • rygorystycznie przestrzegajcie w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywacie;
            • śledźcie na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

            Drogi Uczniu,

            • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
            • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
            • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
            • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

            Więcej informacji znajda Państwo na stronie:

          • Nietypowa lekcja przyrody

          • W dniu 4.03.2020r.uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w edukacyjnych pokazach przyrodniczych prowadzonych przez p. Mateusza Łuckiego z grupy EduEvent. Nauczyciel  geografii i przyrody, a zarazem pasjonat fizyki i chemii w sposób ciekawy, widowiskowy a zarazem zabawny przeprowadził i omówił kilka doświadczeń fizyko-chemicznych m.in.  wykonanie pasty słoniowej, stworzenie chmury, wytworzenie fali akustycznej i dźwiękowej . Ponadto uczniowie poznali właściwości i zastosowania ciekłego azotu oraz zasady bezpiecznego posługiwania się nim. Uczniowie mieli możliwość uczestnictwa jak i samodzielnego prowadzenia doświadczeń. Mogli się poczuć niczym prawdziwi naukowcy, którzy na drodze eksperymentu odkrywają tajemnice przyrody. Nauce towarzyszyło mnóstwo humoru i dobrej zabawy.

          • Wycieczka klas I-III

          • Dnia 28.02.2020 r. uczniowie klas I-III wraz z nauczycielami uczestniczyli w wycieczce do Gliwic. Pierwszym punktem programu była wizyta w Palmiarni, gdzie uczniowie mogli zobaczyć wiele pięknych roślin, krzewów i drzew, a następnie spacer, w świecie ruchomych - miniaturowych figur w Kolejkowie.Zapraszamy na fotorelację z wycieczki.

          • Cyrk w naszej szkole!

          • 25 lutego 2020 r. gościliśmy w naszej szkole artystów cyrku „O'Bimbolando” . Uczniom bardzo podobał się pokaz iluzji oraz sztuczki cyrkowego klauna. Wielkie wrażenie na młodych widzach wywarł pokaz gimnastyki artystycznej, żonglerka oraz taniec  z hula-hoop’ami. Uczniowie z zachwytem podziwiali sztuczki cyrkowe, a także brali w nich udział. Dzieci nagrodziły występujących artystów radosnymi uśmiechami oraz gromkimi brawami. Po zakończonym programie wszyscy chętni mogli kupić czarodziejskie pałeczki oraz inne gadżety cyrkowe.  

          • Profilaktyka zdrowotna w związku z zachorowaniami na koronawirusa

          • Zgodnie z rekomendacjami Ministra Edukacji Narodowej dla dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa, bardzo prosimy:

            • o zwracanie uwagi na częste mycie rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania;
            • wszystkich rodziców, by nie posyłali przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola lub szkoły;
            • o sprawdzanie na bieżąco komunikatów publikowanych na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia;
            • w przypadku dodatkowych wątpliwości należy zadzwonić na infolinię Ministerstwa Zdrowia, tel. 800 190 590 (czynnej całodobowo)
          • UWAGA! Rekrutacja rozpoczęta!

          • Rozpoczęła się rekrutacja do oddziałów przedszkolnych oraz klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Kotulinie na rok szkolny 2020/2021. Więcej informacji i druki do pobrania znajdą Państwo w zakładce: Rekrutacja 2020/2021

          • Sprawozdanie z wycieczki klas VI-VIII

          • W dniu 19 lutego 2020 roku wczesnym rankiem na szkolnym placu w Kotulinie zebrali się uczniowie klas VI, VII i VIII. Mimo trochę chłodnej i wietrznej pogody wszyscy byli bardzo rozentuzjazmowani, gdyż celem tej niecodziennej zbiórki był wyjazd do Kopalni Soli Bochnia, zamku w Starym Wiśniczu oraz Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. W wycieczce towarzyszyli nam nauczyciele i wychowawcy. Po przeliczeniu wszystkich uczestników, wsiedliśmy do autobusu, zajęliśmy miejsca i wyjechaliśmy z Kotulina.

            Podróż upłynęła nam w miłej i wesołej atmosferze. W południe zameldowaliśmy się w pierwszym punkcie naszej wycieczki na Zamku w Starym Wiśniczu. Tę starą XIV -wieczną rezydencję zwiedziliśmy w towarzystwie sympatycznej pani przewodnik, która w niezwykle ciekawy i interesujący sposób przedstawiła nam dzieje nie tylko samej budowli, ale także rodów nią władających. Z jej relacji dowiedzieliśmy, że zamek wybudował Jan Kmita,
            a następnymi właścicielami były wielkie magnackie rody Lubomirskich, Potockich
            i Zamoyskich. Zaskoczyła nas również informacja, że zamek ma swoje miejsce w tradycji sztuki kulinarnej, gdyż powstała tutaj pierwsza polska książka kucharska. A jeśli chodzi
            o samo zwiedzanie, to największe wrażenie zrobiły na nas sala balowa, sala akustyczna oraz sala plafonowa z pozłacanym sufitem. Niezwykle ciekawe były XIX i XX-wieczne meble, narzędzia tortur w podziemiach oraz widok z zamkowej wieży.

            Po tak atrakcyjnej wizycie w starym zamku, czekał nas jeszcze nie mniej pasjonujący wieczór. Szybko wsiedliśmy do autokaru i udaliśmy się do Kopalni Soli w Bochni. O godz. 16.30 zajmowaliśmy miejsca w kopalnianej windzie i zjeżdżaliśmy głęboko pod ziemię. Tu już na początku przetestowana została nasza sprawność fizyczna, bo musieliśmy pokonać ponad 300 schodów w dół. Udaliśmy się do kopalnianej komory, przeznaczonej na nasz nocleg, gdzie pozostawiliśmy nasze bagaże, a następnie wyruszyliśmy zwiedzać najstarsze i najpiękniejsze wyrobiska kopalni. I ponownie 300 schodów, tym razem wspinaczka do góry. Kopalnię wizytowaliśmy na trzy sposoby: pieszo, kolejką górniczą i łodziami. Historię i aktualności o kopalni, bez zanudzania, a wręcz porywająco przedstawił nam wspaniały przewodnik. Wyjaśnił nam m. in. dlaczego Kopalnia Soli w Bochni wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zobaczyliśmy narzędzia i urządzenia górnicze, rzeźby solne oraz unikatowe komory solne, a w jednej z komór zwanej komorą Ważyn zjedliśmy pyszną obiadokolację. Niezwykłe wrażenie robiły urokliwe kaplice wykute w soli, na czele z kaplicą św. Kingi, patronki górników solnych. Odbyliśmy również niezwykle ekscytującą podróż
            w czasie, dzięki podziemnej ekspozycji multimedialnej. Przedstawione dzieje górnictwa solnego stanowiły niecodzienną lekcję historii. W ramach rozrywki na podziemnym boisku zagraliśmy w piłkę nożną i koszykówkę.  Po tak wyjątkowym, ale i pełnym wysiłku dniu nie pozostało nam nic innego jak  udać się do podziemnej sypialni i wypocząć.

            Następnego dnia zjedliśmy śniadanie i opuściliśmy kopalnię. Celem naszej dalszej podróży był były nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady Auschwitz-Birkenau. Po przybyciu na miejsce zobaczyliśmy  bramę obozu z charakterystycznym napisem  „Arbeit macht frei”. Przed wejściem na teren muzeum zostaliśmy poddani dokładnej kontroli i nie mogliśmy wnieść naszych plecaków. Po przekroczeniu bramy obejrzeliśmy kilkuminutowy,  ukazujący „piekło” tamtych czasów, film. Już po krótkim seansie wszyscy byli bardzo wstrząśnięci. W dalszej kolejności przewodnik pokazał na bloki i budynki obozowe, a także komory gazowe, w których ginęli ludzie oraz opowiedział historię obozu. Widzieliśmy przerażające zdjęcia więźniów obozu, a także ich przedmioty codziennego użytku takie jak okulary, buty, ubrania, torby i inne. Wizyta w obozach Auschwitz oraz Birkenau była dla nas niezwykle przygnębiająca a zarazem poruszająca.

            Po zwiedzeniu muzeum w Oświęcimiu nadszedł czas wyjazdu do domu. W podróży powrotnej „zahaczyliśmy” jeszcze o Mc Donald’s , co już jest niemal tradycją każdej wycieczki. Natomiast Pani Dyrektor z okazji „tłustego czwartku” poczęstowała nas smakowitymi pączkami. W autobusie było bardzo gwarnie, gdyż wszyscy komentowali wycieczkę, która sprawiła nam wiele frajdy i przyjemności, a jednocześnie z powodu wizyty  w obozie koncentracyjnym wprowadziła w zadumę.

            Alicja Sznurka, uczennica klasy VIII           

          • Regionalny sukces

          • 31 stycznia 2020 roku odbył się koncert podsumowujący V Regionalny Konkurs Kolędy Niemieckojęzycznej „O, du fröhliche” przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych. Zespół „Eins, zwei, drei” reprezentujący nasza szkołę został również zaproszony do udziału w tym wydarzeniu. Okazało się, że zespół ten zajął 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej! Naszym reprezentantom, czyli: Julii Szewczyk, Karolinie Walczak, Kindze Krupa, Emilii Pallus, Szymonowi Jarzyńskiemu, Agacie Powrósło i Aleksandrze Pieruch serdecznie gratulujemy! Zespół został przygotowany przez panią Barbarę Walczak i Małgorzatę Powrósło, którym bardzo dziękujemy!

            Organizatorom, czyli Zespołowi Szkół Ekonomiczno-Technicznych w Gliwicach, Szkole Podstawowej Nr 13 w Gliwicach i Towarzystwu Społeczno-Kulturalnemu Niemców Województwa Śląskiego dziękujemy za zaproszenie!

          • W karnawale, w karnawale …

          • … bardzo modne są bale! Tak było również w naszej szkole 30 stycznia br. kiedy to odbyła się zabawa karnawałowa dla naszych uczniów. Do szkoły zawitało tego dnia wiele bajkowych, fantastycznych postaci! Przedszkolaki oraz klasy 1-3 bawiły się na sali gimnastycznej w towarzystwie grupy animacyjnej i wychowawców oraz rodziców. Tymczasem klasy 4-8 pod czujnym okiem swoich wychowawców bawiły się na specjalnej dyskotece przebierańców. Dopełnieniem tego wspaniałego dnia był poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców – kiełbaska z grilla! – tak w styczniu był u nas grill! Wszystkim smakowało takie drugie śniadanie, które jednocześnie dodało siły do dalszej zabawy. Dziękujemy!